SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
BUNDESLIGA

Bayern se nakon pet mjeseci vratio na vrh Bundeslige
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 09.03.2019. - 18:15:41
MUNCHEN - Niko Kovač i Bayern razbili su Wolfsburg 6:0 u 25. kolu Bundeslige i nakon pet mjeseci zauzeli prvo mjesto. Slavila je i Borussija protiv Stuttgarta 3:1, ali Bavarci imaju bolju gol-razliku.

Ostvario je Kovač 12. pobjedu u posljednjih 13 prvenstvenih utakmica i nakon minusa od devet bodova, stigao opet do vrha Bundeslige.

Njemački prvak je razbio Wolfsburg 6:0. To je deseta uzastopna utakmica Bayerna bez poraza protiv Vukova, uz devet pobjeda i jedan remi. Prva imena utakmice bili su Gnabry i James Rodriguez. Prvo je Gnabry u 34. minuti načeo goste poslije ubacivanja Müllera s desne strane, a tri minute kasnije viđena je krasna akcija domaće ekipe. Rodriguez je majstorski lansirao Gnabryja iza obrane gostiju, a on nesebično proigrao Lewandowskog koji je ugurao loptu u praznu mrežu za 2:0 i praktički završenu priču.

Na 3:0 povisio je Rodriguez u 52. minuti kada je sjajno s ruba šesnaesterca pogodio donji lijevi kut, a do kraja su se upisali Muller u 76., Kimmich u 82. i opet Lewandowski u 85. minuti. Za Wolfsburg je cijeli meč odigrao Brekalo, ali nije uspio spasiti svoju momčad potopa u Münchenu. Bio je to prvi poraz Vukova još od kraja siječnja u Bundesligi.

S druge strane, Borussia je na mišiće srušila Stuttgart s 3:1 na Westfalenu. Nakon ispadanja u osmini finala Lige prvaka i njemačkog kupa, Dortmund je zadržao isti broj bodova kao i Bayern, ali više nije prvi zbog slabije gol-razlike.

Momčad Luciena Favrea povela je u 64. minuti. Castro je u šesnaestercu srušio Sancha, a Reus pogodio za vodstvo iz penala. No Castro se iskupio u 71. kada je odlično ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane u srce peterca, a Kempf u padu glavom izjednačio. Činilo se da će Borussia opet ostati bez pobjede, ali ju je spasio Paco Alcácer koji se savršeno snašao u gužvi i zabio za pobjedu u 84. minuti te time održao svoju momčad u utrci za naslov prvaka. Točku na i stavio je Pulisic u 92. minuti utakmice.

To je tek druga pobjeda Dortmunda u posljednjih devet mečeva u svim natjecanjima.

Dva kluba će 6. travnja u Münchenu vjerojatno igrati derbi za titulu.