SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

Corinthians svladao Chelsea i postao svjetski klupski prvak (VIDEO)
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 16.12.2012. - 13:49:00
Zadnja izmjena: 16.12.2012. - 13:51:11
TOKIO - Brazilski Corinthians novi je svjetski klupski nogometni prvak. U finalnoj utakmici u Japanu pobijedili su Chelsea sa 1:0.
Jedini gol u utakmici postigao je Paulo Guerrero u 69. utakmici. Treba reći da je Fernando Torres u završnici utakmice postigao izjednačujući gol koji je sudac poništio zbog ofsajda. Plavci iz Londona su u 90. minuti ostali i sa igračem manje nakon što je isključen Gary Cahill.

U susretu za treće mjesto meksički Monterrey na stadionu u Jokohami savladao je egipatski Al Ahli s 2:0. Golove za Monterrey, prvaka Sjeverne i Srednje Amerike, postigli su Jesus Corona (3. minut) i Cesar Delgado (66.).