SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
GRUPA E

Kolarov doneo pobedu Srbiji
Autor/izvor: SEEbiz / B92
Datum objave: 17.06.2018. - 16:01:19
SAMARA - Fudbaleri Srbije pobedili su Kostariku 1:0 (0:0), u prvom meču Grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Jedini gol postigao je Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca u 56. minutu.

"Orlovi" su bili bolji rival tokom većeg dela meča, potpuno kontrolisali ritam igre do vođstva, nakon čega su svesno prepustili inicijativu rivalu.
Od starta meča tim Mladena Krstajića je igrao disciplinovano, organizovano, povezano, timski i često je pretio golu Kostarike.

U svakoj akciji je učestvovao odlični Aleksandar Mitrović koji nije imao dovoljno sreće i strpljenja u završnici, pa je tako propustio fantastičnu šansu neposredno pre vođstva.

Tačnije, Kejlor Navas je pokazao zašto se samo o njemu pričalo kada se najavljivao ovaj meč.

U prvom delu meča je izuzetno aktivan bio i Branislav Ivanović koji je često servirao lopte sa leve strane, a nije izostala ni kreativnost Tadića koji je sjajno kombinovao sa Ljajićem.

Nešto rezervistaniji je bio Milinković-Savić, ali je on zamalo postigao spektakularan gol u završnici poluvremena. "Makazicama" je dočekao dubinsku loptu u kaznenom prostoru, ali Navas brani. Pritom, sudije su signalizirale i ofsajd, iako nije postojao.

U drugom poluvremenu "Orlovi" su igrali strpljivije, čekali su grešku rivala, Mitrović je i dalje pritiskao odbranu Kostarike, ali bez rezultata.

Konačno, u desetom minutu nastavka Srbija stiže do vođstva. Kapiten Kolarov fantastičnim udarcem levom nogom sa oko 25 metara šalje loptu u gornji desni ugao.

Usledio je pritisak Kostarike, ali je odbrana Srbije predvođena iskusnim Tošićem i impresivnim Milenkovićem sjajno otklanjala svaku opasnost.

You need Adobe Flash Player to view this.