SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
CRNA SERIJA

Real i petu utakmicu zaredom bez pobjede
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 20.10.2018. - 16:50:28
MADRID - Real je u devetom kolu La Lige produljio niz bez pobjede na pet utakmica. Od čega čak četiri poraza. Protiv Levantea (1:2) srušio je 33 godine star klupski rekord neefikasnosti, odnosno vremena bez postignutog gola.

Real iz 2018/19 gol nije postigao čak osam sati i jednu minutu igre.

Zadnji je zabio prije gotovo mjesec dana, 20. rujna. Za pobjedu 1:0 protiv Espanyola tada je u 41. minuti pogodio Marco Asensio.

Nakon toga Real nije uspio postići gol protiv Seville (0:3), Atletica (0:0), CSKA Moskve (0:1), Alavesa (0:1) te do 72. minute utakmice protiv Levantea, od kojeg je na svom terenu izgubio 1:2.

Levante, koji ovaj meč dočekao na 11. poziciji, naizgled se doimao idealnim za vađenje, tim više što je dolazio na Bernabeu. Ali, kao što smo naveli u najavi utakmice, Real je zadnjih mjesec dana nevjerojatno jalov, tako da trenutno ne izgleda kao favorit čak ni protiv ovako skromnog gosta.

Lopetegui je znao da je bivši ako izgubi, pa je promiješao momčad i trojac nedodirljivih, ali očajnih poslao na klupu

Samo zahvaljujući tome što su Barcelona i Atletico u neznatno manjoj crnoj rupi, Real nije već sada potonuo u borbi za naslov.

Ali, danas je morao pobijediti. Trener Julen Lopetegui će, sada je to definitivno, vrlo brzo dobiti otkaz. Pitanje je samo hoće li to biti prije ili nakon iduće nedjelje i El Clasica. U kojem Real, da njegova nevolja bude još veća (ako je to uopće moguće) gostuje kod Barcelone.

Znajući kakva mu opasnost prijeti, Lopetegui je za Levante promiješao momčad i trojac nedodirljivih ostavio na klupi. Bale, Benzema i Kroos zaslužili su biti među rezervama zbog slabe forme. Napadački trozubac činili su Lucas Vazquez, Mariano Diaz i Marco Asensio.

I dok je kemijao s napadom, pokopao ga je inače pouzdani branič. Levante je nakon samo 13 minuta igre već vodio s 2:0 zbog dva "pomračenja uma" Raphaela Varanea.

U 7. minuti Postigo je s polovice gostiju s desne strane odigrao dubinsku loptu prema kaznenom prostoru Reala. Varane nevjerojatno griješi, Morales mu se prikrada s leđa, uzima loptu, zaobilazi Courtoisa i poentira u prazan gol.

Samo šest minuta kasnije, sudac Fernandez prvo je dosudio slobodan udarac na samom rubu kaznenog prostora gdje je Varane rukom zaustavio Martijevu loptu, a zatim je nakon konzultacija s VAR-om ipak pokazao na penal jer je utvrđeno da je ruka Realovog braniča bila unutar kaznenog prostora. Za noge to ionako nije bilo dvojbeno. Konačno se prišlo izvođenju penala, prilikom kojeg je Courtois pogodio stranu, ali nije uspio zaustaviti Martijev udarac. Velika prednost za Levante.

Četiri minute nakon drugog gola Levantea, Real zabija za smanjenje zaostatka, ali VAR mu poništava gol Na ubačaj iz kornera Ramos glavom šalje loptu u prečku, odakle pada pred gol-crtu, a tamo je u mrežu zabija Asensio. Sudac pokazuje na centar, ali i ovdje je drugačije i pravomoćno presudio VAR. U trenutku kada je Ramos pucao, Asesnio je bio u ofsajdu.

Real je od tada do kraja dominirao, imao loptu u posjedu 70 posto vremena, imao 15 kornera, na gol pucao 32 puta, ali što mu to vrijedi kada je Levante zabio iz svoja jedina dva u okvir vrata?

Prvaku Europe odlaskom Ronalda nema tko zabiti iz svih tih nebrojenih prilika koje odlaze u stative, prečke ili proslavljaju suparničke golmane.

Bask koji je u Barceloni proveo sedam godina i cijelu karijeru bio rezerva, protiv Reala je branio utakmicu života

Oier Olazabal, golman Levantea tek je prošle sezone, u 28. godini života postao prvi golman u nekom klubu. Bask je proveo sedam godina u Barceloni, gdje je najviše napredovao do statusa trećeg golmana. Rezerva je bio u Granadi, Real Sociedadu i Levanteu. Konačno se dakle pobio prošle sezone, a ove je silne godine sjedenja na klupama naplatio utakmicom života i to za pobjedu kod Reala.

Imao je čak 11 obrana, od čega ih je pola bilo zaustavljanje čistih golova.

You need Adobe Flash Player to view this.